Partnerské stránky:

hyperdesmo.sk

hydroizolaciaplochejstrechy.sk

štrko-piesky

liate podlahy

striekaná izolácia Nitra.sk

striekaná izolácia
Nové Zámky.sk

striekaná izolácia Komárno.sk

striekaná izolácia Levice.sk

striekaná izolácia Galanta.sk

striekaná izolácia Topoľčany.sk

striekaná izolácia Trnava.sk

striekaná izolácia Šaľa.sk

striekaná izolácia Štúrovo.sk

striekaná izolácia Hlohovec.sk

I Z O L Á C I A P U R

STRIEKANÁ IZOLÁCIA BUDÚCNOSTI

Prezrite tiež

otvorená bunka

uzatvorená bunka

Polyurea - striekaná vysokoreaktívna horúca živica



Striekaná izolácia plochých striech IZOLACIAPUR 2v1 (termoizolácia a hydroizolácia)

Zatekajúca strecha - to je mnohokrát veľká výzva...

Nastriekaná polyuretánová pena v spojení s polyureovou vrstvou alebo nástrekom UV -filtra je v mnohých prípadoch jediným riešením umožňujúcim zvládnuť problém zatekajúcich striech. Práve tento striekaný izolačný systém - striekaná polyuretánová pena v spojení s ochrannou polyureovou vrstvou - je značne odolný voči pôsobeniu času, teploty, vody a slnka. K najdôležitejším prednostiam tejto metódy patrí možnosť ukladať izolačné vrstvy na povrch starej strechy, vo väčšine prípadov nie je potrebné odstraňovať a likvidovať existujúce krytiny. Vyplýva to z dobrej priľnavosti polyuretánovej peny k väčšine podkladov a z nízkej hmotnosti izolačnej vrstvy: 2-6 kg/m2. Striekaná izolácia teda strechu významným spôsobom nezaťažuje. Veľký tepelný odpor izolačnej vrstvy účinne zabraňuje vzniku plynových bublín pod izolačnou vrstvou, ktoré sa objavujú v lete. V zime potom chráni betónové stropy pred ničivým pôsobením mrazov.

Niekedy môže správne rozhodnutie znížiť náklady na opravu strechy až o 50%. Skúsenosti ukazujú, že investori v snahe ušetriť pri oprave starej strechy často volia polovičaté riešenia v podobe nanášania najrôznejších prostriedkov alebo zakrývania značného množstva dier, aby sa napokon presvedčili a pocítili na vlastnej peňaženke, že strecha zateká i naďalej.

Preto by sme Vás radi upozornili na systém nástrekových izolácií polyuretánovej pur peny striech IZOLACIAPUR

Ako to funguje?

Táto metóda je najjednoduchšia z dostupných. Na existujúcu strešnú krytinu (vopred pripravenú a očistenú) sa priamym nástrekom nanáša izolačná vrstva z tuhej polyuretánovej peny. Hrúbka vrstvy závisí na potrebách vyplývajúcich zo špecifických vlastností strechy alebo na individuálnom prianí investora. Samotná polyuretánová pena nie je odolná voči pôsobeniu slnečných lúčov, je možné po nej chodiť a, potom sa nanesie vrstva termoizolačného nástreku - liateho polyureového elastoméru. Polyurea sa vyznačuje dobrou priľnavosťou k polyuretánovej pene a je UV odolná.

Je super priľnavá k väčšine materiálov, čo nám umožňuje získať ideálnu izolačnú vrstvu, odolnú voči UV žiareniu. Medzi najdôležitejšie prednosti elastoméru z polyurey patrí odolnosť proti roztrhnutiu, nárazu, vysoká oteruvzdornosť, stálosť žiaducich fyzikálnych vlastností v širokom rozsahu teplôt: -40°C až +130°C, tesnosť vrstiev, rozpínavosť nad 300%. Tieto vlastnosti polyureovej vrstvy v spojení s výbornými izolačnými parametrami polyuretánovej peny tvoria fenomenálny výrobok 2v1, výborne chrániaci strechu pred rozdielmi teplôt a vodou. Výsledkom je monolitická izolačná vrstva a povrchová vrstva odolná voči poškodeniam, praskaniu a roztrhnutiu. Táto metóda striekanej izolácie nevyžaduje používanie žiadnych lepidiel, preto tu nie je riziko netesností povrchovej vrstvy v dôsledku starnutia lepiacich vrstiev alebo nedorobkov - chýb v zhotovení. Takto vytvorená izolačná vrstva systému IZOLACIAPUR (2v1) nemá nevýhody v podobe tepelných mostov, štrbín a spojov, a je možné po nej chodiť, umožňuje vykonávať nevyhnutnú údržbu na streche bez toho, aby sme sa museli obávať poškodenia izolácie.

Medzi najdôležitejšie prednosti izolácie systému IZOLACIAPUR (2v1) patria:

1.Účinnosť izolácie Priľnavosť jednotlivých vrstiev je natoľko silná, že celá izolácia tvorí kompaktnú viacvrstvovú stabilnú dosku
pokrývajúcu celú plochu strechy.
Čo to znamená v praxi?

Predpokladajme, že za bližšie neurčených okolností dôjde k poškodeniu prvých vrstiev (predpokladáme mechanické poškodenia)
- ostatné vrstvy budú naďalej účinne zadržiavať nápor vody alebo tepla. Také poškodenie je potom možné ľahko odhaliť pri prehliadke strechy a následne opraviť.
POZOR! - Pri tomto systéme izolácií sa nevyskytuje jav podtečenia vody pod jednotlivé izolačné vrstvy .
Preto je to najlepšie čo na poškodenú strechu možeme použiť.

2.Trvanlivosť materiálov

zanedbateľný vplyv časového faktora na izolačnú účinnosť materiálov, čo v praxi znamená, že nie sú nutné ďalšie opravy strechy.

3.Vzájomná ochrana

Polyureová membrána chráni penu pred škodlivým vplyvom slnečného žiarenia (UV), pred navlhnutím termoizolačnej vrstvy a pred mechanickým poškodením, na druhej strane pena PUR predstavuje amortizáciu pre ochrannú polyureovú vrstvu, pretože tlmí pnutie súvisiace s prácou podkladu (strešných platní).
V praxi to znamená, že nevznikajú netesnosti medzi jednotlivými časťami strechy.

4.Monolitický charakter

Vrstva izolácií systému IZOLACIAPUR (2v1) je zhotovená takým spôsobom, aby boli všetky strešné plochy kompaktne spojené so všetkými zvislými rovinami, čo znemožňuje prienik vody pod izolačnú vrstvu - v praxi vďaka tomu nedochádza k zatekaniu pri prívalových dažďoch.

5.Ľahkosť, rýchlosť a jednoduchosť aplikácie

2-4 členný tím bez väčších problémov zhotoví kompletnú izoláciu strechy s plochou 300-500 m2/za jediný deň.
Ako nástreková polyuretánová pena, tak polyureová vrstva sa vyznačuje krátkym časom tvrdnutia, čo umožňuje, že je strecha hotová okamžite po nanesení.

Základné fyzikálne parametre polyureovej vrstvy - najdôležitejšej izolačnej vrstvy



Úschovne, komory, chladiarne, sklady

IZOLACIAPUR termoizolácia

Skladovanie ovocia, zeleniny, obilia a kvetín vyžaduje predovšetkým vhodné dobre izolované objekty, pretože iba vďaka nim je možné dodávať na trh ovocie a poľnohospodárske plodiny dokonca mnoho mesiacov po zbere. Je to zvlášť dôležité v prípade sezónneho ovocia, ktoré dosahuje zrelosť počas krátkeho obdobia niekoľkých týždňov. Aby výrobca mohol splniť súčasné požiadavky na dodávateľa ovocia a zeleniny, musí mať k dispozícii vhodné sklady, chladiarne a chladiarne s kontrolovanou atmosférou.

Kvalitu ovocia, ktoré bude dodávané spotrebiteľovi, ovplyvňuje mnoho fyzikálnych faktorov, najmä potom udržanie správnej teploty, vlhkosti vzduchu a v prípade chladiarní s kontrolovanou atmosférou aj zaistenie správneho zloženia atmosféry vnútri miestnosti. Udržanie týchto parametrov na správnej úrovni je rozhodujúce na to, či po niekoľkých mesiacoch skladovania dodáme na trh zrelé, šťavnaté, čerstvo voňajúce a chutné ovocie. Aby to tak bolo, je potrebné sa postarať o správnu izoláciu komory.

Aké sú požiadavky na takúto izoláciu?

K najdôležitejším požiadavkám patria:

1.Veľký tepelný odpor
2.Tesnosť vrstvy
3.Trvanlivosť a stabilita izolačných vlastností
4.Sterilita - izolačná vrstva nesmie podporovať rozvoj fyziologických chorôb a plesní na ovocí
5.Minimálne vstrebávanie vody

Všetky tieto podstatné vlastnosti dobrej striekanej izolácie zaisťuje striekaná izolačná polyuretánová pena nanášaná metódou priameho nástreku na steny, podlahy a stropy skladovacích objektov.

Ide o ideálne riešenie, ktoré umožňuje presné udržanie:
Nastriekaná polyuretánová pena vytvára na povrchu konzistentnú, pevnú, lesklú vrstvu, umožňujúcu udržiavať povrch zaizolovaných stien v čistote. Navyše takto zhotovená izolačná vrstva príliš nepodlieha starnutiu ani javu sublimácie (nemizne) a predstavuje trvalú ochranu pre steny a kovové konštrukcie. Ďalšou dôležitou vlastnosťou tohto izolačného systému je krátky čas zhotovenia a jednoduchosť adaptácie iných objektov na chladiarne, často bez nutnosti odstraňovania starej strechy alebo búrania stien. Vďaka tomu môžete ľahko ušetriť až polovicu výdajov súvisiacich s výstavbou takýchto objektov, pričom nemusíte niesť náklady súvisiace s nákupom a následnou montážou drahých hotových izolačných platní, vrstvených platní alebo iných zatepľovacích systémov.

Tento systém izolácií sa osvedčuje ako pri uchovávaní ovocia, zeleniny, zemiakov, kvetín, v triediarňach, tak v iných skladovacích priestoroch, zvlášť tam, kde sa vyskytuje vysoká vzdušná vlhkosť - pôsobí proti kondenzácii vody. Technológia umožňuje získať monolitickú štruktúru, čo znamená, že izolačná vrstva nemá praskliny a štrbiny a vďaka dobrej priľnavosti k väčšine materiálov vytvára spolu so stenou svojho druhu vrstvenú dosku.

Nanesená vrstva peny zakrýva konštrukčné prvky a vďaka tomu predstavuje tesnú izoláciu chrániacu budovu pred deštruktívnym pôsobením vlhkosti, t. j. pred koróziou kovových prvkov objektov, pred plesňami na stále vlhkých stenách a pred hnitím dreva.

Nastriekaná polyuretánová pena nevyžaduje ďalšie dotesnenie v podobe lepidiel alebo izolačných fólií ani dodatočné upevnenie, nie je potrebné ju natierať ochrannými povrchovými farbami.

Povrchové nástreky - polyuretánové a polyureové elastoméry.

Tieto vrstvy nachádzajú použitie ako ochrana proti oteru a nárazom pri dieloch veľkoobjemových zariadení, ako ochrana proti korózii pri kovových dieloch prevádzkovaných v agresívnom vodnom prostredí, ochrana betónových nádrží a priepustov priemyselných vôd a komunálnych odpadových vôd.
Polyuretánové a polyureové elastoméry nanášané metódou nástreku sa vyznačujú veľmi dobrou priľnavosťou k väčšine povrchov (oceľ, betón, keramika). Táto prednosť umožňuje získať dosť hrubú ochrannú vrstvu od 0,5 mm až do niekoľkých desiatok mm integrovanú s podkladom.
pocitadlo